Prikkelbare Darm Syndroom

Heb je regelmatig last van obstipatie of diarree, een opgeblazen gevoel, krampen, winderigheid of slijm bij de ontlasting? Dit kan duiden op het prikkelbare darm syndroom. Deze klachten kunnen beïnvloed worden door verschillende factoren, o.a: voeding, beweging, ervaren van stress, roken en wachten met het toiletbezoek. Een diëtist kan ondersteunen bij het verminderen van bovenstaande klachten en geeft adviezen m.b.t. factoren die van invloed zijn. Er wordt met je meegedacht hoe PDS van invloed is op je dagelijks leven en hoe je hiermee om gaat.  

Veel voorkomende maag- en darmklachten:

  • Buikkrampen 
  • Brandend maagzuur en oprispingen
  • Opgeblazen gevoel
  • Winderigheid
  • Boeren
  • Obstipatie
  • Diarree

In de praktijk zijn we ook bekend met het FODMAP-dieet. Dit is een dieet waarin je eerst (tijdelijk) de FODMAP-koolhydraten gaat elimineren uit je voedingspatroon. Vervolgens ga je een voor een deze groepen weer her-introduceren in je voeding. Op die manier hopen we de oorzaak van de klachten te achterhalen. Het is een ingewikkeld en intensief dieet, dat het best gevolgd kan worden onder begeleiding van een diëtist. 


Ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa 

Voor ons lichaam is het belangrijk om veel voedingsstoffen binnen te krijgen om daardoor goed te kunnen functioneren. Voor mensen met de Ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa kan dit een uitdaging zijn omdat de darmen minder voedingsstoffen opnemen tijdens een opvlamming. 

Er is helaas nog geen dieet om klachten en opvlammingen te voorkomen. Wel kan een optimaal voedingspatroon bijdragen aan:

  • Een betere weerstand
  • Sneller herstel na een opvlamming
  • Een gezond gewicht


 

Jij hebt 3 uur dieetadvies vergoeding vanuit jouw basisverzekering

MedSupport Diëtisten heeft contracten met alle zorgverzekeraars in Nederland

Dieetadvies bij MedSupport

  • Diëtisten: Silke en Roos begeleiden mensen bij het verminderen van hun maag- en darmklachten.
  • Resultaatgerichte aanpak: Verminderen van klachten, triggers herkennen en omgaan met een nieuw voedingspatroon.

Silke te Molder

Eigenaar - Diëtist

Roos vd Langenberg

Diëtist

Jerrel van Duijn

Personal Trainer

Matthijs IJff

Eigenaar - Manueel therapeut - Psychosomatisch fysiotherapeut i.o.

Bas van Silfhout

Geriatriefysiotherapeut

Kim Kleijkers

Bekkenfysiotherapeut i.o. - Fysiotherapeut

Wouter vd Berg

Operational Manager - Manueel therapeut - Fysio bikefitter

Jana Jakubikova

Praktijk manager

Iris van Dam

Bekkenfysiotherapeut i.o. - Fysiotherapeut

Daphne Mintjes

Kinderfysiotherapeut i.o. - Fysiotherapeut

Marissa Geven

Sportfysiotherapeut - Manueel therapeut

Joni Olie

Psychosomatisch fysiotherapeut

Joëlle Bockting

Fysiotherapie - ACT- en ademtherapeut

Yasmin Krabbenborg

Personal Trainer

Sophie Goossens

Praktijk manager

Anne Eenstroom

Geriatriefysiotherapeut i.o. - Oedeemtherapeut